HSS Audi High Performance 2018:

Class Sail no 1 2 3 4 5 6 7 SUM Pos Helm Crew Club
29er FIN 2537 1 1 3 5 1 Ville Korhonen Edvard Bremer BS
29er FIN 2544 2 2 1 5 2 Emma Grönblom Belinda Ehrnrooth HSS
29er FIN 550 3 3 2 8 3 Onni Hinskala Iivari Heickell TePS
29er FIN 1501 5 5 4 14 4 Anna Partti Sissel von Schoultz HSK/BS
F18 1688 6 1 1 8 1 Samuel Rinnetmäki Markus Ahonen HSK
F18 FIN 007 5 3 2 10 2 Anssi Muikku HSK / RiPS
F18 FIN 14 1 2 8 11 3 Otto Reittilä Fabian Björk Hsk
F18 FIN 876 4 4 8 16 4 John Backman Viktor Grandell NJK
F18 FIN-5 2 8 8 18 5 Mikko Räisänen Kirsikka Räisänen HSK
F18 FIN-69 3 8 8 19 6 Nina Tammisto Tuomas Lötjönen HSK / HSS
F18 FIN 11 8 8 8 24 7 Ilkka Saura Mark Lassfolk GK
windfoil FIN 224  (FIN 71) 1 1 2 4 1 Ian Rautelin HSF
windfoil FIN 2 5 2 1 8 2 Joel Grönqvist Kallviksurf ry
windfoil FIN 61 2 5 5 12 3 Tomi Kalatie SPLL
windfoil FIN 66 5 5 5 15 4 Jon Törnwall PWR
Techno 293 8 1 1 1 3 1 Siri Kaskeala HSS
Techno 293 HSS:n purje 3 2 3 8 2 Stella Manninen HSS

HSS AUDI HIGH PERFOMANCE RACE RESULTS  
preliminary as of 15/9 14:15
Class Sail no 1 2 3 4 5 6 7 SUM Pos Helm Crew Club
29er FIN 2537 1 1 1 1 1 1 1 7 1 Ville Korhonen Edvard Bremer BS
29er FIN 2544 2 2 3 2 2 2 2 15 2 Emma Grönblom Belinda Ehrnrooth HSS
29er FIN 550 3 3 2 3 3 3 3 20 3 Onni Hinskala Iivari Heickell TePS
29er FIN 1501 5 5 4 4 5 5 4 32 4 Anna Partti Sissel von Schoultz HSK/BS
F18 1688 6 1 1 2 3 3 3 19 1 Samuel Rinnetmäki Markus Ahonen HSK
F18 FIN 007 5 3 2 8 2 1 2 23 2 Anssi Muikku HSK / RiPS
F18 FIN-69 3 8 8 1 1 2 1 24 3 Nina Tammisto Tuomas Lötjönen HSK / HSS
F18 FIN 14 1 2 8 8 8 8 8 43 4 Otto Reittilä Fabian Björk Hsk
F18 FIN 876 4 4 8 8 8 8 8 48 5 John Backman Viktor Grandell NJK
F18 FIN-5 2 8 8 8 8 8 8 50 6 Mikko Räisänen Kirsikka Räisänen HSK
F18 FIN 11 8 8 8 8 8 8 8 56 7 Ilkka Saura Mark Lassfolk GK
Purjelauta / windfoil FIN 224  (FIN 71) 1 1 2 1 2 2 2 11 1 Ian Rautelin HSF
Purjelauta / windfoil FIN 2 5 2 1 2 1 1 1 13 2 Joel Grönqvist Kallviksurf ry
Purjelauta / windfoil FIN 61 2 5 5 5 5 5 5 32 3 Tomi Kalatie SPLL
Purjelauta / windfoil FIN 66 5 5 5 5 5 5 5 35 4 Jon Törnwall PWR
Techno 293 8 1 1 1 2 1 3 1 10 1 Siri Kaskeala HSS
Techno 293 HSS:n purje 3 2 3 1 2 3 3 17 2 Stella Manninen HSS

HSS AUDI HIGH PERFOMANCE RACE RESULTS   Final as of 15/9 15:00
Class Sail no 1 2 3 4 5 6 7 SUM Pos Helm Crew Club
29er FIN 2537 1 1 1 1 1 1 1 7 1 Ville Korhonen Edvard Bremer BS
29er FIN 2544 2 2 3 2 2 2 2 15 2 Emma Grönblom Belinda Ehrnrooth HSS
29er FIN 550 3 3 2 3 3 3 3 20 3 Onni Hinskala Iivari Heickell TePS
29er FIN 1501 5 5 4 4 5 5 4 32 4 Anna Partti Sissel von Schoultz HSK/BS
DNS DNF DNF DNF
F18 1688 6 1 1 2 3 3 3 19 1 Samuel Rinnetmäki Markus Ahonen HSK
F18 FIN 007 5 3 2 8 2 1 2 23 2 Anssi Muikku HSK / RiPS
DNC
F18 FIN-69 3 8 8 1 1 2 1 24 3 Nina Tammisto Tuomas Lötjönen HSK / HSS
DNF DNF
F18 FIN 14 1 2 8 8 8 8 8 43 4 Otto Reittilä Fabian Björk Hsk
DNC DNC DNC DNC DNC
F18 FIN 876 4 4 8 8 8 8 8 48 5 John Backman Viktor Grandell NJK
DNF DNC DNC DNC DNC
F18 FIN-5 2 8 8 8 8 8 8 50 6 Mikko Räisänen Kirsikka Räisänen HSK
DNC DNC DNC DNC DNC DNC
F18 FIN 11 8 8 8 8 8 8 8 56 7 Ilkka Saura Mark Lassfolk GK
DNC DNF DNC DNC DNC DNC DNC
Purjelauta / windfoil FIN 224  (FIN 71) 1 1 2 1 2 2 2 11 1 Ian Rautelin HSF
Purjelauta / windfoil FIN 2 5 2 1 2 1 1 1 13 2 Joel Grönqvist Kallviksurf ry
DNC
Purjelauta / windfoil FIN 61 2 5 5 5 5 5 5 32 3 Tomi Kalatie SPLL
DNC DNC DNC DNC DNC DNC
Purjelauta / windfoil FIN 66 5 5 5 5 5

DTSW 2018:

DTSW 2018 Zoom8 Final

DTSW 2018 Opti Ranking Final

DTSW 2018 Opti Kadet Final Updated

DTSW 2018 Open Bic Final

DTSW 2018 Laser Standard Final

DTSW 2018 Laser 4.7 Final

DTSW 2018 Laser Radial Final

DTSW 2018 29er Final

Junioreiden Uno Trophy & Kääpiö Cup 2018:

Linkki tuloksiin (PDF)

Junioreiden klubikisa 2018:

Linkki tuloksiin (PDF)

HSS tiistaikisat 2018

HSS Tiistaikisat kevät 2018 Open Bic Provisional 14062018

HSS Tiistaikisat kevät 2018 Opti Provisional 14062018

HSS Tiistaikisat kevät 2018 Zoom8 Provisional 14062018

HSS Tiistaikisat kevät 2018 Laser Provisional 14062018

HSS tiistaikisat syksy 2018 Opti Final

HSS tiistaikisat syksy 2018 Open Bic Final

HSS tiistaikisat syksy 2018 Techno Final

HSS tiistaikisat syksy 2018 Zoom Final

HSS tiistaikisat syksy 2018 Laser 4.7 Final

HSS tiistaikisat syksy 2018 Laser Radial Final

HSS keskiviikkokisat 2018

HSS keskiviikkokisa 23.5.2018.pdf

HSS keskiviikkokisa 30.5.2018.pdf

HSS keskiviikkokisa 6.6.2018.pdf

HSS keskiviikkokisa 13.6.2018.pdf

HSS keskiviikkokisa 20.6.2018.pdf

HSS keskiviikkokisa 1.8.2018.pdf

HSS keskiviikkokisa 8.8.2018.pdf

HSS keskiviikkokisa 15.8.2018.pdf

HSS keskiviikkokisa 22.8.2018.pdf

HSS keskiviikkokisa 29.8.2018.pdf

Purjehduksen koulumestaruus 2017:

Lopputulokset:

Junioreiden viikkokilpailut, kevät 2017:

Techno293
Zoom8
Optimisti
Laser

Junioreiden viikkokilpailut, syksy 2017:

Techno293
Zoom8
Optimisti
Laser
Open Bic

Klubikisa, Uno Trophy ja Kääpiö Cup 2017:

HSS klubikisa 14.10.2017 Fast Track

HSS Klubikisa 14.10.2017 Laser

HSS klubikisa 14.10.2017 Optimist

HSS klubikisa 14.10.2017 Zoom

HSS Kääpiö Cup 15.10.2017

HSS Uno Trophy 15.10.2017

HSS Commodores Cup 17.10.2017

Commoder’s Cup 2017