Junioreiden Uno Trophy & Kääpiö Cup 2019:
HSS Audi High Performance 2018:
Class | Sail no | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | SUM | Pos | Helm | Crew | Club | |||
29er | FIN 2537 | 1 | 1 | 3 | 5 | 1 | Ville Korhonen | Edvard Bremer | BS | |||||||
29er | FIN 2544 | 2 | 2 | 1 | 5 | 2 | Emma Grönblom | Belinda Ehrnrooth | HSS | |||||||
29er | FIN 550 | 3 | 3 | 2 | 8 | 3 | Onni Hinskala | Iivari Heickell | TePS | |||||||
29er | FIN 1501 | 5 | 5 | 4 | 14 | 4 | Anna Partti | Sissel von Schoultz | HSK/BS | |||||||
F18 | 1688 | 6 | 1 | 1 | 8 | 1 | Samuel Rinnetmäki | Markus Ahonen | HSK | |||||||
F18 | FIN 007 | 5 | 3 | 2 | 10 | 2 | Anssi Muikku | HSK / RiPS | ||||||||
F18 | FIN 14 | 1 | 2 | 8 | 11 | 3 | Otto Reittilä | Fabian Björk | Hsk | |||||||
F18 | FIN 876 | 4 | 4 | 8 | 16 | 4 | John Backman | Viktor Grandell | NJK | |||||||
F18 | FIN-5 | 2 | 8 | 8 | 18 | 5 | Mikko Räisänen | Kirsikka Räisänen | HSK | |||||||
F18 | FIN-69 | 3 | 8 | 8 | 19 | 6 | Nina Tammisto | Tuomas Lötjönen | HSK / HSS | |||||||
F18 | FIN 11 | 8 | 8 | 8 | 24 | 7 | Ilkka Saura | Mark Lassfolk | GK | |||||||
windfoil | FIN 224 (FIN 71) | 1 | 1 | 2 | 4 | 1 | Ian Rautelin | HSF | ||||||||
windfoil | FIN 2 | 5 | 2 | 1 | 8 | 2 | Joel Grönqvist | Kallviksurf ry | ||||||||
windfoil | FIN 61 | 2 | 5 | 5 | 12 | 3 | Tomi Kalatie | SPLL | ||||||||
windfoil | FIN 66 | 5 | 5 | 5 | 15 | 4 | Jon Törnwall | PWR | ||||||||
Techno 293 | 8 | 1 | 1 | 1 | 3 | 1 | Siri Kaskeala | HSS | ||||||||
Techno 293 | HSS:n purje | 3 | 2 | 3 | 8 | 2 | Stella Manninen | HSS | ||||||||
HSS AUDI HIGH PERFOMANCE RACE RESULTS | ||||||||||||||
preliminary as of 15/9 14:15 | ||||||||||||||
Class | Sail no | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | SUM | Pos | Helm | Crew | Club | |
29er | FIN 2537 | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 | 7 | 1 | Ville Korhonen | Edvard Bremer | BS | |
29er | FIN 2544 | 2 | 2 | 3 | 2 | 2 | 2 | 2 | 15 | 2 | Emma Grönblom | Belinda Ehrnrooth | HSS | |
29er | FIN 550 | 3 | 3 | 2 | 3 | 3 | 3 | 3 | 20 | 3 | Onni Hinskala | Iivari Heickell | TePS | |
29er | FIN 1501 | 5 | 5 | 4 | 4 | 5 | 5 | 4 | 32 | 4 | Anna Partti | Sissel von Schoultz | HSK/BS | |
F18 | 1688 | 6 | 1 | 1 | 2 | 3 | 3 | 3 | 19 | 1 | Samuel Rinnetmäki | Markus Ahonen | HSK | |
F18 | FIN 007 | 5 | 3 | 2 | 8 | 2 | 1 | 2 | 23 | 2 | Anssi Muikku | HSK / RiPS | ||
F18 | FIN-69 | 3 | 8 | 8 | 1 | 1 | 2 | 1 | 24 | 3 | Nina Tammisto | Tuomas Lötjönen | HSK / HSS | |
F18 | FIN 14 | 1 | 2 | 8 | 8 | 8 | 8 | 8 | 43 | 4 | Otto Reittilä | Fabian Björk | Hsk | |
F18 | FIN 876 | 4 | 4 | 8 | 8 | 8 | 8 | 8 | 48 | 5 | John Backman | Viktor Grandell | NJK | |
F18 | FIN-5 | 2 | 8 | 8 | 8 | 8 | 8 | 8 | 50 | 6 | Mikko Räisänen | Kirsikka Räisänen | HSK | |
F18 | FIN 11 | 8 | 8 | 8 | 8 | 8 | 8 | 8 | 56 | 7 | Ilkka Saura | Mark Lassfolk | GK | |
Purjelauta / windfoil | FIN 224 (FIN 71) | 1 | 1 | 2 | 1 | 2 | 2 | 2 | 11 | 1 | Ian Rautelin | HSF | ||
Purjelauta / windfoil | FIN 2 | 5 | 2 | 1 | 2 | 1 | 1 | 1 | 13 | 2 | Joel Grönqvist | Kallviksurf ry | ||
Purjelauta / windfoil | FIN 61 | 2 | 5 | 5 | 5 | 5 | 5 | 5 | 32 | 3 | Tomi Kalatie | SPLL | ||
Purjelauta / windfoil | FIN 66 | 5 | 5 | 5 | 5 | 5 | 5 | 5 | 35 | 4 | Jon Törnwall | PWR | ||
Techno 293 | 8 | 1 | 1 | 1 | 2 | 1 | 3 | 1 | 10 | 1 | Siri Kaskeala | HSS | ||
Techno 293 | HSS:n purje | 3 | 2 | 3 | 1 | 2 | 3 | 3 | 17 | 2 | Stella Manninen | HSS |
HSS AUDI HIGH PERFOMANCE RACE RESULTS | Final as of 15/9 15:00 | |||||||||||||
Class | Sail no | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | SUM | Pos | Helm | Crew | Club | |
29er | FIN 2537 | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 | 7 | 1 | Ville Korhonen | Edvard Bremer | BS | |
29er | FIN 2544 | 2 | 2 | 3 | 2 | 2 | 2 | 2 | 15 | 2 | Emma Grönblom | Belinda Ehrnrooth | HSS | |
29er | FIN 550 | 3 | 3 | 2 | 3 | 3 | 3 | 3 | 20 | 3 | Onni Hinskala | Iivari Heickell | TePS | |
29er | FIN 1501 | 5 | 5 | 4 | 4 | 5 | 5 | 4 | 32 | 4 | Anna Partti | Sissel von Schoultz | HSK/BS | |
DNS | DNF | DNF | DNF | |||||||||||
F18 | 1688 | 6 | 1 | 1 | 2 | 3 | 3 | 3 | 19 | 1 | Samuel Rinnetmäki | Markus Ahonen | HSK | |
F18 | FIN 007 | 5 | 3 | 2 | 8 | 2 | 1 | 2 | 23 | 2 | Anssi Muikku | HSK / RiPS | ||
DNC | ||||||||||||||
F18 | FIN-69 | 3 | 8 | 8 | 1 | 1 | 2 | 1 | 24 | 3 | Nina Tammisto | Tuomas Lötjönen | HSK / HSS | |
DNF | DNF | |||||||||||||
F18 | FIN 14 | 1 | 2 | 8 | 8 | 8 | 8 | 8 | 43 | 4 | Otto Reittilä | Fabian Björk | Hsk | |
DNC | DNC | DNC | DNC | DNC | ||||||||||
F18 | FIN 876 | 4 | 4 | 8 | 8 | 8 | 8 | 8 | 48 | 5 | John Backman | Viktor Grandell | NJK | |
DNF | DNC | DNC | DNC | DNC | ||||||||||
F18 | FIN-5 | 2 | 8 | 8 | 8 | 8 | 8 | 8 | 50 | 6 | Mikko Räisänen | Kirsikka Räisänen | HSK | |
DNC | DNC | DNC | DNC | DNC | DNC | |||||||||
F18 | FIN 11 | 8 | 8 | 8 | 8 | 8 | 8 | 8 | 56 | 7 | Ilkka Saura | Mark Lassfolk | GK | |
DNC | DNF | DNC | DNC | DNC | DNC | DNC | ||||||||
Purjelauta / windfoil | FIN 224 (FIN 71) | 1 | 1 | 2 | 1 | 2 | 2 | 2 | 11 | 1 | Ian Rautelin | HSF | ||
Purjelauta / windfoil | FIN 2 | 5 | 2 | 1 | 2 | 1 | 1 | 1 | 13 | 2 | Joel Grönqvist | Kallviksurf ry | ||
DNC | ||||||||||||||
Purjelauta / windfoil | FIN 61 | 2 | 5 | 5 | 5 | 5 | 5 | 5 | 32 | 3 | Tomi Kalatie | SPLL | ||
DNC | DNC | DNC | DNC | DNC | DNC | |||||||||
Purjelauta / windfoil | FIN 66 | 5 | 5 | 5 | 5 | 5 |
DTSW 2018:
DTSW 2018 Opti Kadet Final Updated
DTSW 2018 Laser Standard Final
Junioreiden Uno Trophy & Kääpiö Cup 2018:
Junioreiden klubikisa 2018:
HSS tiistaikisat 2018
HSS Tiistaikisat kevät 2018 Open Bic Provisional 14062018
HSS Tiistaikisat kevät 2018 Opti Provisional 14062018
HSS Tiistaikisat kevät 2018 Zoom8 Provisional 14062018
HSS Tiistaikisat kevät 2018 Laser Provisional 14062018
HSS tiistaikisat syksy 2018 Opti Final
HSS tiistaikisat syksy 2018 Open Bic Final
HSS tiistaikisat syksy 2018 Techno Final
HSS tiistaikisat syksy 2018 Zoom Final
HSS tiistaikisat syksy 2018 Laser 4.7 Final
HSS tiistaikisat syksy 2018 Laser Radial Final
HSS keskiviikkokisat 2018
HSS keskiviikkokisa 23.5.2018.pdf
HSS keskiviikkokisa 30.5.2018.pdf
HSS keskiviikkokisa 6.6.2018.pdf
HSS keskiviikkokisa 13.6.2018.pdf
HSS keskiviikkokisa 20.6.2018.pdf
HSS keskiviikkokisa 1.8.2018.pdf
HSS keskiviikkokisa 8.8.2018.pdf
HSS keskiviikkokisa 15.8.2018.pdf
HSS keskiviikkokisa 22.8.2018.pdf
HSS keskiviikkokisa 29.8.2018.pdf
Purjehduksen koulumestaruus 2017:
Alku- ja jatkolohkot: Purjehduksen koulumestaruus 2017 tulospalvelu ja lohkot
Finaali:
Lopputulokset:
Junioreiden viikkokilpailut, kevät 2017:
Techno293
Zoom8
Optimisti
Laser
Junioreiden viikkokilpailut, syksy 2017:
Techno293
Zoom8
Optimisti
Laser
Open Bic
Klubikisa, Uno Trophy ja Kääpiö Cup 2017:
HSS klubikisa 14.10.2017 Fast Track
HSS Klubikisa 14.10.2017 Laser
HSS klubikisa 14.10.2017 Optimist