Traileri ja Olympiaterminaali koulutus 3.5, vene koulutus 4.5

Torstaina 3.5 kello 18.00 pidetään koulutus, jossa käydään läpi seuran trailereiden käyttöä, tutustutaan Olympiaterminaalin varastoon sekä harjoitellaan RIB eli kumiveneen laskeminen trailerilta veteen ja vedestä trailerille. Koulutuksen pitää juniorivanhempi Christer Lindström (040 750 18 06). Koulutukseen ei tarvitse ilmoittautua erikseen. Tapaaminen kello 18.00 päärakennuksen yläkerrassa Klubihuoneella. Koulutus on erityisen suositeltava uusille kisaryhmien junnuvanhemmille, mutta toki myös muille.

Perjantaina 4.5 kello 18.00 pidetään seuran veneiden käyttökoulutus. Koulutuksessa käydään läpi työlautan / logistiikkalautan / HSS VII ajaminen ja käyttö sekä Busterin ajaminen ja käyttö. Jäsenet saavat varata seuran kalustoa käyttöön esimerkiksi tavaran siirtelyyn ja veneiden hinaamiseen. Koulutuksen vetää Petteri Ormio (050 46 70 474). Tapaaminen kello 18.00 kanslian edessä. Lämmin vaatetus suositeltava.